Doprovod k porodu

Milé nastávající maminky,

pokud budete mít zájem, mohu vás doprovodit k porodu do porodnice ve Zlíně nebo v Uherském Hradišti a pomáhat Vám při porodu Vašeho děťátka.

Při doprovodu k porodu dávám přednost těm z vás, které navštěvují můj kurz pro těhotné ženy nebo absolvují minimálně individuální konzultaci.

Přibližně 2 týdny před očekávaným termínem porodu jsem trvale 24 hodin denně k dispozici pro telefonické konzultace a okamžitý výjezd k porodu. Když přijde TA CHVÍLE pomohu vám zpočátku doma, později v porodnici. Budu s vámi celou dobu až do okamžiku, kdy uvidíte své děťátko a dále, dokud nebudete uloženy na oddělení šestinedělí a novorozenců.

Pokud vás má asistence u porodu zajímá, můžete mě nezávazně kontaktovat a dohodnout si osobní schůzku, na které prodiskutujeme vaše požadavky, přání, představy a možnosti

Kdo je doprovázející porodní asistentka a k čemu je dobrá?

Doprovázející porodní asistentka je psychickou, fyzickou a emoční oporou rodičky. Pečuje o rodičku a vyšetřuje a ošetřuje ji od začátku porodu již v domácím prostředí a doprovází ji i na porodním sále, kam odjíždí pokud možno v optimální fázi porodu. Doprovod porodní asistentky nevylučuje přítomnost partnera rodičky u porodu.

Doprovázející porodní asistentka je odborně vzdělaná osoba, která však nijak nezasahuje do kompetence zdravotního personálu. Její úlohou je po všech stránkách usnadnit, zpříjemnit a ulehčit porodní proces doprovázené rodičky. Poskytne rodičce podporu, kterou plně vytížený nemocniční personál často dát nemůže.
Je připravená v rámci možností zajistit ideální podmínky, klid a příjemnou atmosféru pro rodičku, která by se měla cítit bezpečně, co nejvíce se uvolnit a díky tomu se na svůj porod zcela soustředit. Je-li třeba poskytuje psychickou oporu i partnerovi a zbytku rodiny, pokud se tito porodu účastní.

Z praktického hlediska vykonává veškeré úkony, které mohou zpříjemnit pobyt na porodním sále, komunikuje se zdravotním personálem, může masírovat, napomáhat v polohování, dýchat s rodičkou, doprovázet jí do sprchy, svlékat – oblékat a provádět všechny (i ty nejbanálnější) úkony, které mohou rodičce usnadnit její situaci.

Každá žena je individualita a doprovázející porodní asistentka musí vycítit, čím jí nejlépe uspokojí. Některá žena má potřebu být "vedena a usměrňována", jiná chce "mateřskou péči, soucit a velkou dávku pochopení", další stačí masáž a řada jiných tradičních technik. Všechny ženy ale určitě potřebují pochválit, dodávat kuráž a očekávají neomezenou trpělivost, vytrvalost, pochopení a uznání.

Mnoho výzkumů v tomto oboru neomylně vypovídá o pozitivním dopadu přítomnosti doprovázející porodní asistentky během porodu. Například až o 25% zkracuje délku první doby porodní (otevírání děložního hrdla), o 30% snižuje potřebu analgezie (léků proti bolesti), o 40% snižuje potřebu hormonální podpory (Oxytocin - hormon vyvolávající děložní stahy), o 60% méně žádostí o epidurální anestezii (místní znecitlivění, zasahující právě oblast pánevního dna a gynekologického aparátu, bez omezení hybnosti či vědomí rodičky).

Máte zájem o doprovod k porodu?

Doprovod

Radmila Dorazilová
+420 604 256 266
radmila.dorazilova@quick.cz

Termíny

Kdykoliv po předchozí dohodě.

Cena

Po konzultaci individuální.